Poznaj możliwości jakie daje zadbany trawnik w ogrodzie. Stwórz uniwersalną przestrzeń, która ucieszy każdego domownika.

Posiadanie trawnika to jeden z łatwiejszych sposobów na utrzymanie estetycznego wyglądu ogrodu. To opcja dla tych, którzy nie są zwolennikami kolorowych, rozrośniętych ogrodów i wolą minimalizm.  Trawnik to również dobry wybór dla osób, które zwyczajnie nie mają zbyt wiele czasu, by dbać o kwiaty, krzewy i inne rośliny ogrodowe.

Pielęgnacja trawnika

Bogate w roślinność ogrody wymagają dużego nakładu pracy, natomiast utrzymanie trawnika to przede wszystkim regularność. Jeśli chce się stworzyć trawnik tryskający zielenią, równy i gęsty, trzeba prawidłowo go pielęgnować.

Praca przy trawniku związana jest z systematycznością i konsekwencję. Przy zachowaniu tych 2 cech trawnik nie będzie wymagał dużego nakładu pracy.

W pierwszej kolejności trzeba wybrać odpowiedni rodzaj trawy i ją posiać. Bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiednich narzędzi ogrodowych. Potrzebna będzie kosiarka oraz zraszacz ogrodowy. Regularne nawadnianie trawy to podstawa. Ładnie rozrośnięta powinna być przycinana na taką wysokość, by nie doprowadzić do jej zagięcia.

Trawę można podlewać ręcznie przy pomocy węża ogrodowego. Jednak osoby, które nie mają na to czasu mogą wyposażyć ogród w system zraszaczy, to duża oszczędność czasu. Trawa podlewa się sama. To samo dotyczy kosiarki. Można wybrać taką, którą trzeba osobiście obsługiwać lub postawić na kosiarkę automatyczną. Tego typu kosiarka działa zgodnie z ustawionym programem. Nie wymaga obsługi operatora. Trawa kosi się sama.

Zadbany trawnik daje bardzo duże możliwości jego wykorzystania o każdej porze roku. Staje się areną zabaw, spotkań towarzyskich czy aktywności fizycznej. Pozbawiony zarośli, krzewów jest bezpieczny. W sezonie letnim można w nim ustawić basen, piaskownice lub duże meble ogrodowe. Przestrzeń ogrodowa za domem, dzięki trawnikowi staje się idealnym miejscem na spotkania z najbliższymi, zabawę dzieci czy uprawianie sportów. To również doskonałe miejsce na grilla, wokół którego można postawić nawet duże meble ogrodowe.

A Wy jak zagospodarowaliście przestrzeń za domem?

Jak dbać o trawnik, by był wizytówką domu i ogrodu?
5 (100%) 1 vote