Czy jesień w ogrodzie musi być pracowita?

Niestety tak – to właśnie jesienią ogrody wymagają dużej pracy. Konieczne jest zabezpieczenia ogrodu przed zimą. To czas na usunięcie starych roślin, przycięcie wysuszonych gałęzi. Wówczas trzeba też zaplanować i przygotować wszystko na kolejny sezon, bo wiosną może być ciut za późno. Jesień to dobry czas na sadzenie drzew i krzewów. Jednak pośród tych wszystkich obowiązków, nie zapominajmy o przyjemnościach. Tak samo jak o ogród, równie bardzo trzeba dbać o swój organizm.

Prace w ogrodzie w październiku czy listopadzie narażają również nasz organizmy na chorobę. Dlatego warto postarać się o ciepły i komfortowy strój, czapkę i szalik. Dodatkowo najlepiej spożywać w tym okresie dużo więcej witamin, jeść owoce i warzywa. To wszystko pozwoli nam uchronić się przed przeziębieniami i poważniejszymi chorobami.

Jesień to jedna z piękniejszych pór roku w ogrodzie. Kolorowe liście stopione w blasku słońca urzekają wyglądem i tworzą niesamowity klimat. Relaks w bajkowym otoczeniu to dawka dobrej energii. Mimo chłodniejszych dni, nadal kusi picie kawy czy herbaty na tarasie w otoczeniu kojącej natury. I bardzo dobrze – warto podarować sobie chwilę odpoczynku pośród jesiennych prac.

Oceń wpis