Szeroki wybór konewek to zdecydowany plus dla ogrodników. Jednak jak wybrać tą najlepszą dla swojego ogrodu?

Wybierając konewkę ogrodową należy wziąć pod uwagę wielkość ogrodu i ilość roślin do podlania. W dużym ogrodzie lepiej sprawdzi się większa. Jednak z drugiej strony należy pomyśleć o jej dźwiganiu. W przeciwnym razie tak jak na zdjęciu trzeba będzie wozić konewki na taczce. Przy małym ogrodzie, można zdecydować się na mniejszą konewkę. Jeśli do podlania jest zaledwie kilka roślin, które są w bliskiej odległości mała konewka będzie wygodniejsza.

Konewki posiadają też różne dzióbki – końcówki, mają one różnorodną długość i formę. Są węższe i szersze, dłuższe i krótsze. Dostępne są również modele z sitkiem. To również należy dobrać względem roślin. Dłuższe konewki doskonale sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach.

Po za właściwościami praktycznymi istnieją jeszcze walory estetyczne konewek. Konewki ogrodowe wykonywane są z różnych tworzyw i materiałów. Mają również różnorodną wagę, jedne są lżejsze inne cięższe i wymagają mocnej ręki. Warto też zwrócić uwagę na ich kolorystykę. Jest bardzo szeroka i sprosta największym estetycznym wymaganiom.

Zatem wybierz do podlewania roślin ogrodowych najwygodniejszy dla siebie model konewki. To priorytet. Bez wątpienia masz z czego wybierać.

Oceń wpis