Basen to miejsce relaksu, wypoczynku, lenistwa i zabawy. Dla innych to miejsce tworzące klimat i krajobraz. Jedni korzystają z basenu aktywnie – pływają, a inni tylko beztrosko się bawią w wodzie. Są tez tacy, którzy lubią po prostu siedzieć przy basenie, patrzeć na wodę i delektować się chwilą spokoju.

Ci szczęściarze, którzy posiadają własny basen w ogrodzie powinni się dobrze zastanowić nim wybiorą meble ogrodowe. Dlaczego? Bo basen i woda to szczególne wymagania dla otoczenia.

Zatem jakie powinny być meble przy basenie? Powinny odpowiadać zapotrzebowaniom domowników. Najlepiej dopasować meble ogrodowe do tego jak chce się spędzać czas przy basenie i jakie ma się plany z nim związane.

Leniwie nad basenem

Dla osób, które chcą się wylegiwać na słońcu najlepsze będą miękkie leżaki. Takie, na których komfortowo da się przeleżeć cały dzień, wyposażone w mięciutki materac i wygodną poduszkę. Takie leżaki świetnie nadają się do opalania.  Tego typu leżak powinien posiadać również stolik o odpowiedniej wysokości. Nie może być za wysoki, ani za niski.

Ekskluzywnie nad basenem

Basen może również stanowić bajkowe otoczenie dla przyjęć ogrodowych, ale i wieczornych kolacji. W takim wypadku najlepsze będą stabilne eleganckie meble. Stolik powinien mieć powierzchnię łatwą do dekoracji i całkowicie płaską, tak aby naczynia nie przewracały się. Natomiast krzesła powinny mieć oparcie na plecy i miękkie obicie. Wszystko po to, aby czas spędzony przy stole pozwalał na komfort jedzenia, ale i długiego biesiadowania.

Wygodnie nad basenem

Przytulne fotele, miękkie o ciekawej formie, to opcja dla tych, co nie chcą się opalać, ani pluskać w wodzie. Chcą wygodnie pracować w cieniu, czytać książkę lub wykonywać inne obowiązki lub ulubione czynności, ale na świeżym powietrzu.

Zadaniowo nad basenem

Plastikowe leżaki lub krzesła szybkoschnące, nie pochłaniające wody i odporne na działanie czynników zewnętrznych to opcja dla pływaków. Dlaczego? Bo zwykle są to osoby, które większość czasu spędzają w wodzie pływając lub korzystając z różnych form aktywności wodnej. Na leżak wskakują tylko by chwilkę odpocząć, napić się, zjeść coś, po czym spowrotem lądują w wodzie. Zatem dla nich najlepsze będzie po prostu lekkie krzesło, bo i tak nie będą miały czasu zwrócić uwagi na jego wygodę lub inne zalety.

A Ty jakie meble przy basenie byś postawił?

 

Jakie meble postawić przy basenie?
5 (100%) 1 vote