Gdy za oknem śnieg wówczas wyjątkowo trzeba pamiętać o ogrodzie. Ujemne temperatury, mrozy, ale i topnienie śniegu, to wszystko może być zagrożeniem, ale nie tylko dla roślin. Również meble ogrodowe, ale i inne elementy i akcesoria mogą ulec zniszczeniu.

Zimą koniecznie trzeba zabezpieczyć meble. Jeśli chcemy, aby służyły nam przez lata muszą być odpowiednio przechowywane przy złych warunkach atmosferycznych. Najlepiej jest schować meble do piwnicy, garażu lub chociaż w zadaszone miejsce. Co prawda nie unikną niskich temperatur, ale przynajmniej nie będą wystawione na działanie deszczu czy śniegu.

O zabezpieczeniu mebli ogrodowych warto pomyśleć jeszcze przed zimą. Jedną z możliwości jest ich prawidłowa konserwacja i malowanie. Obecnie na rynku dostępne są specjalne farby, które zabezpieczają przed działaniem czynników zewnętrznych i drobnymi uszkodzeniami. Meble ogrodowe warto też odnawiać. Wystarczy usunąć starą powierzchnię, odpowiednio przygotować i wyszlifować. A na koniec położyć środki chroniące drewno: podkłądy, lakiery, farby.

 

 

Oceń wpis