Dlaczego warto posiadać własny zbiornik na deszczówkę?

Zobacz w jaki sposób możesz sobie ułatwić życie, korzystając ze zbiorników na deszczówkę. Wodę deszczową można wykorzystać na wiele sposobów. Różni się oczywiście znacznie od wody w wodociągu, jednak nadal może przydać się w wielu czynnościach.

Zebrana woda może służyć do:

  • prac ogrodowych
  • sprzątania
  • spłukiwania toalety
  • mycia auta, maszyn i narzędzi
  • podlewania roślin
  • prac porządkowych

Warto również wiedzieć, że woda deszczowa wpływa korzystnie na pralkę, co ma związek z bardzo niewielką zawartością wapnia w deszczówce. Dzięki temu również rośliny dużo lepiej chłoną wodę. Korzystanie z wody deszczowej, to duża oszczędność.

Zbiorniki na deszczówkę można kupić bez wychodzenia z domu, np. w sklepie internetowym ze zbiornikami, gdzie również dostępne są zbiorniki na paliwo, zbiorniki na olej napędowy i zbiorniki na wodę pitną.

Zbiorniki na deszczówkę dostępne są w dwóch typach: zbiorniki podziemne i zbiorniki naziemne. Wykonane są ze specjalnych materiałów, dzięki którym są odporne na uszkodzenia i działalność czynników zewnętrznych w tym atmosferycznych. Zbiorniki na deszczówkę, tak samo jak zbiorniki na paliwo występują w wielu, bardzo różnych pojemnościach: 150l, 200l, 600l, 1000l, 1225l, 1500l, 3000l, 4500l, 5000l, 6000l, 9000l. To duża zaleta zbiorników, ponieważ każdy może dobrać pojemność zbiornika wedle własnych zapotrzebowań na deszczówkę. Ci którzy posiadają niewielkie ogródki działkowe zapewne wybiorą niewielki zbiornik, natomiast posiadacze dużych gospodarstw zdecydują się na dużo większe zbiorniki na deszczówkę.

Poszukując zbiornika na deszczówkę, warto przy okazji zwrócić uwagę na zbiorniki na paliwo. Zainteresuje to szczególnie osoby posiadające maszyny rolnicze i gospodarcze. Zbiorniki na paliwo typu mobilnego, znacznie ułatwiają prace i wpływają na ich efektywność.

A czy ty korzystasz z jakiś wyżej wymienionych zbiorników?

 

 

Zbiorniki na deszczówkę
5 (100%) 1 vote